Hlavička 4
13.2.2018

151 milionů na dokončení oprav silnic a mostů. Pomůžou i peníze z loňska

Autor: Kateřina Beranová | Zdroj: brnenskydenik.cz

Dokončit stavbu mostů v brněnské Černovické ulici nebo mosty mezi Střelicemi a Ořechovem na Brněnsku chce letos vedení Správy a údržby silnic jihomoravského kraje. Radní na ně chtějí z krajského rozpočtu vyčlenit pětasedmdesát milionů korun.

Návrh schválili na pondělním zasedání. „Na opravy převedeme navíc také 76 milionů, které jsme na stavby nevyčerpali loni,“ uvedl jihomoravský náměstek pro dopravu Roman Hanák.

Silničáři za 151 milionů korun dokončí zhruba patnáct staveb. „Například v brněnské Černovické ulici máme letos zhruba za pětadvacet milionů dostavět mosty přes Olomouckou ulici,“ přiblížil ředitel Správy a údržby silnic Zdeněk Komůrka.

Silničáři mají letos dokončit například také rekonstrukci silnice mezi Tišnovem a Deblínem na Brněnsku. Získali na ni dotaci z Evropské unie. „Letos dostaneme z Integrovaného regionálního operačního programu více než miliardu korun na opravy krajských silnic,“ vysvětlil náměstek pro dopravu.

Vedení kraje má na letošní rok připravené také další projekty na rekonstrukce silnic. O peníze na ně žádá Státní fond dopravní infrastruktury. Není však jasné, zda vláda příspěvek z fondu schválí.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno