Hlavička 3
8.5.2012

Aktivisté zatančili radním. Chtějí, aby nechali žít brněnský klub Fléda

Autor: Bohdana Jarošová | Zdroj: brno.idnes.cz

Tancem bájného ptáka Fénixe odstartoval dopoledne na nádvoří Nové radnice  happening za zachování klubu Fléda. Sdružení Brno kulturní tak originálním  způsobem předalo výzvu, aby radní nepřijali královopolskou vyhlášku, která  omezuje hluk po desáté večer, což ohrožuje provozování hudebního klubu Fléda.   

 

Sdružení Brno kulturní na záchranu klubu spustilo projekt Follow  Fénix Fléda, který podpoří aktivity vedoucí k neschválení vyhlášky na omezení  jeho provozu po 22. hodině.

Organizátoři navíc plánují sérii happeningů na podporu Flédy. "Zavedení  vyhlášky totiž neřeší problém s hlučností, ale fakticky způsobí zánik významného hudebního klubu. Není jasné, co vlastně královopolští radní chtějí - chtějí klub zlikvidovat, nebo chtějí, aby  fungoval a nerušil okolní obyvatelstvo?" stojí na stránkách sdružení.

Sdružení hodlá upozornit na význam klubu. "Obrovský celorepublikový ohlas  petice na záchranu Flédy svědčí o mnohém. Právě proto jsme zvolili jako motiv  projektu bájného ptáka Fénixe, který vždy znovu povstane z popela," vysvětlil  mluvčí sdružení Petr Jan Kryštof.

Zástupci sdružení předali v pondělí dopoledne radním ptáka Fénixe s výzvou k  prostudování argumentů, proč vyhlášku neschválit.

"Předali jsme panu Žárovi, mluvčímu z magistrátu naši výzvu. Bylo nás jen  pět, smyslem bylo upozornit na akce, které se budou konat ve středu a ve čtvrtek  za větší účasti," naznačil Kryštof a vysvětlil, že ve středu ráno  budou vítat radní přicházející rozhodovat o osudu Flédy.

Ve čtvrtek 10. května odpoledne se na náměstí Míru uskuteční třetí  setkání. "Jeho průběh záleží právě na středečním rozhodnutí radních. Celý  projekt pak zakončí minuta ticha ve 22:00," uvedl mluvčí.

 

Copyright 2005-2018 Moderní Brno