Hlavička 2
8.11.2018

Aplikace z Lužánek provede po zajímavých místech Brna. Nabídne hry a úkoly

Autor: Kamila Lorenzová | Zdroj: brnensky.denik.cz

Vyluští šifru, splní pár úkolů, projdou se po trasách Brnem a nakonec za odměnu zahlasují pro jeden z projektů Lužánky pro Brno. To lidem umožní nově vydaná aplikace LApka, kterou ve středu spustili zástupci Střediska volného času Lužánky k oslavě jeho sedmdesátého výročí. 

Aplikace rozpozná polohu mobilního telefonu a podle ní hráče navede na různá stanoviště. „LApka je rozdělená do tří úrovní. První využijí ti, kteří prahnou po znalostech o Brně. Akčnější účastníky potěší druhá úroveň založená na vědomostních otázkách a šifrách. Třetí je zase spíš pro rodiny s dětmi. Najdou v ní drobné úkoly, jako počítání stromů, nebo čtení pohádky,“ popsala aplikaci vedoucí hry Kateřina Děkaníková. 

Od středy najdou zájemci v aplikaci první dvě trasy. Jedna provede účastníky po Lužáneckém parku, druhá je zavede na Kraví horu. V obou případech ujdou hráči asi pět kilometrů. „Trasy do aplikace postupně přibudou. Do konce listopadu jich bude sedm,“ sdělil ředitel střediska Milan Appel. 

Na konci zvoleného okruhu získají hráči kromě bodového hodnocení i možnost hlasovat pro jeden z projektů, které mají oživit Lužánky. „Navrhli je zaměstnanci střediska volného času tak, aby zlepšili využití volného času v okolí lužáneckých pracovišť. Mezi náměty se objevil například výukový altánek, lanová dráha pro nejmenší nebo úprava dětského hřiště,“ uvedl vedoucí projektů Lužánky pro Brno Pavel Hradský. 

Zájemci aplikaci najdou na www.lapka.luzanky.cz. Funguje na mobilech se systémem iOS i Android. 

Copyright 2005-2019 Moderní Brno