Hlavička 4
9.1.2019

Díra nebo neudržovaná silnice? Řidiči hlásí problémy na zvláštní e-mail

Autor: Klára Vašíčková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Bezmála deset hodin se v polovině prosince vracela domů z Prahy po dálnici D1 Brňanka Hana Zetková. „Na jednom místě jsme stáli sedm hodin,“ připomněla žena kalamitu, která vyvrcholila ve spor silničářů s dopravci i vypovězením smlouvy se stavaři. Podobným situacím chce Ředitelství silnic a dálnic předcházet, mimo jiné nově s pomocí emailové adresy kolaps@rsd.cz. Lidé tam mohou zasílat svá videa a postřehy z cest na dálnicích a silnicích první třídy.

„Dosud přišlo asi sedmdesát zpráv. Lidé upozorňují na neoznačenou díru nebo na nedostatečnou zimní údržbu. Z dálnic je nejvíc trápí právě D1. Podněty potom předáváme konkrétním složkám, které mají problematiku na starost,“ zmínil mluvčí státních silničářů Jan Rýdl.

Několikahodinového stání na D1 se podle Rýdla už řidiči bát nemusí. „Jednalo se o shodu okolností. Dálnice u Větrného Jeníkova byla zúžená a řidiči kamionů se chovali neukázněně. V současnosti je plně průjezdná a ošetřená,“ doplnil Rýdl.

Za kolaps naopak dopravci obvinili silničáře. Podle nich jej způsobila nedostatečná zimní údržba. Na aktuálním stavu se ale shodují. „Situace se zlepšila, jak v úpravách v zúžení, tak v údržbě úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Zdá se, že prosincová kalamita měla ozdravné účinky,“ prohlásil mluvčí sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia Martin Felix.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno