Hlavička 2
10.7.2012

Jsme rádi, že hokejový svaz ocenil naši práci s mládeží, zní z Komety

Autor: Zdeněk Meitner | Zdroj: brno.idnes.cz

Loni ještě ne, letos už ano. Brněnská Kometa se může pyšnit statutem Akademie Českého svazu ledního hokeje. Klub to vnímá jako pečeť kvality za svou práci s  mládeží. Právě o výchovu mladých hokejistů jde. ČSLH se loni rozhodl zavést  akademie, které by měly zaručit kvalitu tréninku a působení na mladé hráče za  stanovených podmínek.

 

Kometa neměla daleko od udělení statutu už loni, některé věci však musela  doladit. "Jde o souhrn podmínek z několika oblastí. Stadion musí splňovat některé technické parametry, musí mít  dostatečné zázemí, tedy posilovnu, rozcvičovnu a různé další detaily," nastiňuje  sportovní manažer mládeže Jiří Mífek.

Dalším požadavkem je spolupráce se školami, na nichž hráči studují. "Důležité  je, aby fungoval trojúhelník hráč - rodič - škola. Svaz například zpřísnil  požadavky na reprezentanty, kontroluje se jejich prospěch a už není možné, aby v  nároďáku hrál někdo, kdo propadá," vysvětluje Mífek.

Funguje i požadavek na kvalifikované trenéry, což je v Kometě samozřejmost. "Jsme rádi, že svaz ocenil naši práci, loni jsme už dostali status čekatele. Víme, že naše práce s mládeží je oceňována kladně," může se pochlubit  manažer.

Pro klub to znamená, že dostane od svazu o něco více peněz pro mladé a třeba  také výstroj a výzbroj, naopak bude pod větším drobnohledem svazových činovníků.

Klíčové však je, aby Kometa konečně dokázala vychovávat hráče, kteří budou  přecházet plynule do A-týmu, což se zatím nedaří. Klubu by měla akademie pomoct  při tom, když se budou mladí hráči rozhodovat, kam v mládežnickém věku  například přestoupit.

Loni nový svazový projekt doprovázelo pravidlo, že klub s akademií nemůže  sestoupit z extraligy juniorů, což se nyní ruší. "Bereme to jako narovnání  podmínek, bylo to nespravedlivé," tvrdí Mífek.

 

Copyright 2005-2018 Moderní Brno