Hlavička 2
15.1.2019

Na jihu Moravy řádí gang zlodějů. Loupí v rodinných domech v okolí větších měst

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Na své domy si musejí dát větší pozor jejich majitelé hlavně v okolí Brna i Břeclavi. V poslední době se totiž stávají čím dál častěji cíli zlodějů, kteří se zaměřují především na krádeže šperků a hotovosti. Zda se ve všech případech jedná o tutéž skupinu pachatelů, policie zatím vyšetřuje. O nejnovějším podobném případu z Velkých Němčic na Břeclavsku informovali policisté v pondělí.

Ve Velkých Němčicích přišli minulý týden o cennosti majitelé hned čtyř domů. „K jednotlivým krádežím došlo v blízkém časovém období a pachatelé se dovnitř dostávali stejným způsobem – překonali oplocení, vnikli na pozemek a následně se vloupali do domů. Zajímali se především o finance, šperky a také elektroniku,“ popsala policejní mluvčí Břeclavska Kamila Haraštová.

Že policisté vyšetřují loupeže domů i na Brněnsku, potvrdil Deníku Rovnost policejní mluvčí za Brno-venkov Bohumil Malášek. „Vloupání do rodinných domů v posledních dnech přibylo. Většina jich nese podobné znaky, takže se domníváme, že by se mohlo jednat o stejného pachatele, případně o skupinu pachatelů. Nyní po nich pátráme,“ přiblížil.

Před zloději varovali zástupci některých obcí na Brněnsku i na sociálních sítích. „Upozorňujeme občany, že v okolních obcích dochází k případům vloupání do rodinných domů a vyzýváme, aby byli obezřetnější, všímali si pohybu podezřelých osob a podezřele zaparkovaných aut,“ uvedli třeba zástupci Velatic.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno