Hlavička 3
2.8.2012

Na jižní Moravě jsou měsíčně přijata v průměru dvě oznámení o korupci

Autor: Jiří Nováček | Zdroj: listyjm.cz

Dvanáct anonymních a jeden podepsaný podnět na vyšetřování z úplatnosti podali prostřednictvím speciální protikorupční linky v prvním pololetí letošního roku lidé na úředníky a zaměstnance státu v Jihomoravském kraji. Ve středu to řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD). 

"Lidé se na nás obracejí s nejrůznějšími podněty, které řešíme buď na úrovni krajského úřadu, nebo je podle závažnosti postupujeme policii," řekl Hašek. Protikorupční linka Jihomoravského kraje je podle něj jedna z mála v zemi, která funguje.

Pět udání v prvním pololetí letošního  roku se týkalo přímo Jihomoravského kraje, jeho orgánů, zaměstnanců či členů, případně příspěvkových organizací řízených hejtmanstvím. Předmětem vyšetřování pracovníků protikorupční linky byly i tři podněty, u kterých ale krajský úřad podle Haška nezjistil indicie nasvědčující korupčnímu jednání ze strany nařčených subjektů. "Jeden z  podnětů jsme vzhledem k závažnosti postoupili orgánům činným v trestním řízení, u jednoho jsme pak zjistili, že policie a státní zastupitelství vyšetřování již samy zahájily," upřesnil Hašek.

Prostřednictvím protikorupční linky přijal krajský úřad také čtyři anonymní a jedno podepsané udání, které však podle Haška s ohledem na nedostatek kompetencí založil bez dalšího vyšetřování.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno