Hlavička 3
30.12.2013

Nový rok Brno zahájí troubením z věže Staré radnice i ohňostrojem ze Špilberku

Autor: Martin Varták | Zdroj: novinky.cz

Jak strávit první den nového roku 2014 v jihomoravské metropoli? Můžete navštívit brněnskou Zoologickou zahradu, Moravské zemské muzeum, věž Staré radnice nebo koncert v Janáčkově divadle.

Také na nový rok se v Brně uskuteční bohatý program zaměřený na širokou veřejnost. Od 9 do 15 hodin můžete navštívit zoologickou zahradu a komentované krmení vybraných zvířat. V 10 hodin odstartuje z náměstí svobody novoroční jízda cyklistů Brnem, cíl bude až na brněnské přehradě.

V 11 hodin se uskuteční tradiční novoroční troubení z věže Staré radnice, kam bude po celé odpoledne možný vstup za zvýhodněné vstupné. Méně za vstupné zaplatíte také na výstavě Tajemný svět Baltů, která se koná v Paláci Šlechtičen Moravského zemského muzea v Brně nebo ve Hvězdárně a planetáriu města Brna.

Tradiční novoroční bohoslužba se uskuteční v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí v 16 hodin. O dvě hodiny později bude z brněnské dominanty, hradu Špilberku, odpálen novoroční ohňostroj Doteky hudebních velikánů pod taktovkou společnosti Theatrum Pyroboli a s hudbou na rádiu Kiss Hády 88,3 FM. Ve 20 hodin ožije Janáčkovo divadlo v Brně novoročním koncertem Filharmonie Brno s názvem To nejlepší z české opery.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno