Hlavička 4
28.12.2012

Opilý mladík se v Brně pokusil zapálit dřevěného Ježíška

Autor: Martin Bořil | Zdroj: brno.idnes.cz

Brněnští strážníci dopadli před Štědrým dnem šestadvacetiletého mladíka, který  se pokusil zapálit dřevěného Ježíška na náměstí Svobody. Socha sice neshořela,  na dvou místech ji však oheň poškodil.

 

Mladíka se zapalovačem v ruce a jeho kumpánů si v sobotu večer všimla ostraha vánočních trhů na brněnském náměstí Svobody a přivolala  městskou policii.

"Strážníci zjistili, že dřevěné dílo stojící poblíž vánočního stromu je  skutečně na dvou místech ožehnuté," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub  Ghanem s tím, že mladík svou vinu popíral.

Do vyšetřování se navíc vložila jeho sedmnáctiletá známá, která vyhrožovala  pracovníkovi ochranky napadením a urážela jej.

Protože oba mladí lidé jevili podle Ghanema známky podnapilosti, dali jim  strážníci dýchnout. "Test u mladíka prokázal 1,81 promile a u nezletilé 0,3  promile alkoholu v dechu," doplnil mluvčí.

Strážníci ihned začali zjišťovat, kdo nezletilé dívce alkohol podal. Své  poznatky poté předali správnímu orgánu k prošetření. Přestupková komise se  navíc bude zabývat poškozením Ježíška i dívčinými výhrůžkami.

 

Copyright 2005-2019 Moderní Brno