Hlavička 4
10.7.2012

Opravy omezí dopravu v Kolišti

Autor: Petr Jeřábek | Zdroj: brnensky.denik.cz

Každodenní kolony kvůli opravám Svatoplukovy ulice a omezení při rekonstrukci kolejí v Mendlově náměstí. Tak vypadá v červenci město Brno z pohledu motoristů. V sobotu se sice ulice v Židenicích otevře, ale hned přibude nová uzavírka. Společnost Brněnské komunikace totiž bude opravovat další rušnou ulici. Koliště.

Až do třicátého července chystáme souvislou údržbu dvou jízdních pruhů mezi křižovatkami Koliště s Křenovou a Cejlem," sdělila mluvčí Brněnských komunikacíVladimíra Navrátilová.

Podle ní je rekonstrukce nutná. „Je třeba opravit závady povrchu vozovky a snížit hlukovou zátěž. Obnovíme také vodorovné dopravní značení," řekla mluvčí. Práce podle ní mají stát čtyři a tři čtvrtě milionu korun.

O průjezd ulicí řidiči podle ní nepřijdou. „Při stavbě bude jeden jízdní pruh vždy průjezdný," ujistila Navrátilová.

Z částečného uzavření rušné silnice nejsou nadšení policisté. „Ulice Koliště je součástí malého městského okruhu a je dost frekventovaná. Bude to tam vypadat podobně jako ve Svatoplukově ulici. řidiči se tedy musejí obrnit trpělivostí a rozmyslet se, zda raději nepojedou hromadnou dopravou," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Svatoplukovu opravují silničáři od konce června. A znepříjemňují tak řidičům cestování. „Doprava se tam nárazově zdržuje a auta popojíždí v kolonách," podotkl Šváb.

Omezení čeká i v centru Brna. V úseku Dvořákovy ulice od Kozí po Rooseveltovu tam totiž v pondělí začaly opravy za šest a čtvrt milionů korun. Ulice bude až do třicátého srpna zcela uzavřená pro auta. Pěší pak budou mít k dispozici vždy jeden chodník.

Copyright 2005-2018 Moderní Brno