Hlavička 3
31.12.2018

Podnikatel se pře s Brnem, začal vybírat poplatky za průjezd k Bobycentru

Autor: Markéta Lankašová | Zdroj: brno.idnes.cz

Kdo se chystá autem na ples nebo koncert do brněnského Bobycentra, musí si připravit 150 korun navíc. Podnikatel Libor Procházka, který je dlouhodobě ve sporu s městem, totiž vybírá speciální poplatek za průjezd k parkovišti hotelu. Hotel pak peníze lidem vrací.

Procházka je přesvědčený, že mu silnice kolem bývalého fotbalového stadionu náleží. K vybírání poplatku od řidičů si najímá soukromou agenturu. Vedení Brna s jeho postupem nesouhlasí.

Podle náměstka primátorky pro majetek Tomáše Koláčného(Piráti) patří pozemky městu, a Procházkovy aktivity jsou tak nelegitimní. „Byl písemně vyzván, aby jich zanechal,“ řekl Koláčný. Procházku se redakci MF DNES kontaktovat nepodařilo.

Podle personálu hotelu se pracovníci agentury na místě objevili poprvé v polovině prosince. Poplatky vybírají vždy při konání větší akce v Laser Show Hall.

„Stávají u všech tří vjezdů, podle délky akce od řidičů berou 100 až 150 korun. S hotelem to nemá nic společného, vše už řešíme s magistrátem,“ podotkla jedna ze zaměstnankyň, která si nepřála uvést své jméno.

Ředitel Bobycentra Patrik Kupka je na dovolené, nebyl tak k zastižení.

„Naši hosté, když chtějí do našich garáží, musejí přes ochranku. My jim pak peníze vracíme,“ řekl dříve pro televizi Prima.

Řidiči jsou z poplatku zaskočení. Požadavek na zaplacení se však objevuje jen nárazově. Ve dnech bez akcí agentura žádnou částku nevybírá a u hotelu se parkuje zcela běžně.

Personál očekává, že se „výběrčí“ na silnicích kolem Bobycentra znovu objeví 13. a 18. ledna.

V Brně za Lužánkami musí řidiči navíc od začátku nového roku počítat také se zpoplatněním parkovací plochy u Hokejové haly dětí a mládeže, která stojí hned naproti Bobycentru. Za jednu hodinu parkování tam Procházka hodlá vybírat 30 korun, od 22. do 6. hodiny bude vjezd na plochu uzavřen

Copyright 2005-2019 Moderní Brno