Hlavička 3
18.12.2018

Ruské kolo se na Moravské náměstí může vrátit i po Vánocích. Už v létě

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnensky.denik.cz

Na ruském kole se na Moravském náměstí v Brně lidé svezou možná i v létě. O tom, aby se lidem po vánočních svátcích vrátilo, už jednal náměstek brněnské primátorky Petr Hladík se zástupci Brna-středu.

Podle Hladíka se nová atrakce Brňanům líbí. „Na Moravské náměstí se hodí, navíc je i symbolem Brna. Komunikujeme o tom, jak s provozovatelem i s Brňany, jestli si kolo přejí dál nějakou formou natrvalo či výjimečně na speciální příležitosti, jako jsou třeba vánoční trhy,“ uvedl.

V budoucnu navíc čeká park na Moravském náměstí, kde nyní kolo je, oprava. „V příštím roce si nechá městská část zpracovat projekt a pracovat na opravě budeme v druhé polovině roku 2020,“ přiblížil Hladík.

O dalším osudu ruského kola diskutovali zástupci Brna-středu i s provozovatelem atrakce, firmou ConFolding group. „Rádi bychom kolo zachovali, ale v měsících, jako je leden a únor se provoz společnosti nevyplatí. Do budoucna je však možné, že se kolo vrátí třeba v dubnu či květnu,“ řekla mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Obě strany nyní jednají také o tom, kdy kolo z náměstí zmizí. Zda jej společnost rozmontuje již třiadvacátého prosince či později, zatím není jasné.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno