Hlavička 2
29.12.2012

Silvestr na jihu Moravy: guláš pana starosty, pyžamo, pohorky i vana

Autor: Hana Raiskubová | Zdroj: brno.idnes.cz

Od padesátikoruny až po několik tisícovek mohou stát na jižní Moravě letošní  silvestrovské oslavy. Jihomoravany lákají přitom nejen pobyty v lázních, ale i  komorní oslavy v divadle či posezení ve sklípku.

 

Strávit Silvestr tradičně u mísy chlebíčků v obýváku a s papučemi na nohou,  nebo se letos konečně odvázat a vyrazit za novými neotřelými zážitky? MF DNES přináší tipy na  silvestrovský last minute. Kde si na jižní Moravě užít poslední den v roce a  přivítat rok 2013?

1.Plnící se  sklípky

Tisíce lahví se Sauvignonem či Modrým Portugalem nestíhají v těchto dnech  plnit jihomoravští vinaři. A ačkoli většina má již silvestrovský termín ve svém  sklípku dávno obsazený, nějaké místečko se dá ještě najít dokonce i ve  vyhlášených Velkých Bílovicích.

"Stále ještě máme na Silvestra volné posezení pro čtyřiadvacet lidí," láká do vinařského kraje majitel velkobílovického  vinného sklípku Pod Panskýma Danko Kaplan.

2.Divadelní Silvestrparty

Kdo více než po bujarém večeru u vína a cimbálky zatouží spíše po komornější  atmosféře, může strávit oslavy příchodu nového roku v hledišti Městského divadla  v Brně. Tradiční Silvestrparty s přípitkem na jevišti a rautem tady stojí 2 513  korun.

3.Oslavy v lázních

Silvestrovskou koupel s přísadou podle nálady nebo třeba champagne masáž si  mohou poprvé užít ti, kteří se poslední den v roce rozhodnou strávit v nově otevřeném Spa hotelu Miroslava v Lednici na Břeclavsku. Po silvestrovském  balíčku s akčními procedurami se prý jen zaprášilo.

"Máme volných už jen šest pokojů za last minute cenu 3 790 korun na osobu a  tři dny," zve k prožití netradičního Silvestra v Lednickovaltickém areálu  recepční Dana Fibingerová.

4.Na Silvestra do pohorek

Kdo si před bujarými oslavami bude chtít nejdřív pročistit hlavu, může ráno  31. prosince popadnout nordic walkingové hole anebo jen tak vyrazit na pochod  okolo Kyjova. Startuje se v 9 hodin.

"A na zpáteční cestě se pak turisté mohou zastavit na kyjovském náměstí a dát  si porci silvestrovského guláše pana starosty zdarma," zve na čím dál oblíbenější Guláš párty mluvčí tamní  radnice Vanda Vykydalová.

5.Cimbálovka na  Slovácku

Na Varmužovu cimbálovou muziku v lidových krojích, degustaci vín, popůlnoční  polévku a hlavně zábavu až do rána mohou milovníci slováckého folkloru vyrazit  do malebného prostředí stylového Bukovanského mlýna na Hodonínsku. Za 599 nebo  849 korun na osobu mohou prožít Silvestra s dýdžejem, nebo v lidovém duchu s  cimbálovkou.

6.Náměstí roztančí "Robbie"

Z Masarykova na Horní náměstí se letos přesune druhý ročník  Silvestrovských oslav ve Znojmě. "Od 19 hodin budou večer moderovat herci  Miroslav Hrabě a Petr Vágner. Poslední hodiny roku patří příjemné muzice  Robbieho Williamse v podání jeho brněnského revivalu, o půlnoci pak následuje  ohňostroj," uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

7.Slavit se bude i v pyžamu

Na pyžamovo-papučový Silvestr zvou pořadatelé venkovské party ve společensky  netradičních úborech do Žeravic. A to za pouhou padesátikorunu. "Pro ospalce v  pyžamu bude přichystáno i pohodlné lože," zvou ještě organizátoři na  Hodonínsko.

 

Copyright 2005-2019 Moderní Brno