Hlavička 4
10.1.2019

Slibovala pomoc s obecními byty. Podvodnice obrala lidi o 24,5 milionů

Autor: Eliška Gáfriková | Zdroj: brnensky.denik.cz

O neuvěřitelných čtyřiadvacet a půl milionu korun obrala důvěřivé lidi podvodnice, kterou dopadli jihomoravští policisté. Podnikatelka podváděla v realitách.

Osmačtyřicetiletá žena se zaměřila na zájemce o obecní byty. „Vylákávala od nich peníze a slibovala pomoc s postoupením nájemní smlouvy či úhradu členského vkladu. Získané částky v drtivé většině případů nevrátila," popsal případ policejní mluvčí Pavel Šváb.

Byť se podvedení lidé obrátili na policisty až dlouho poté, co o peníze přišli, kriminalistům se podařilo zajistit nemovitosti obviněné ženy. „Její oběti mají díky tomu šanci na získání podstatné části nevhodně investovaných peněz. Celkem kriminalisté vyšetřovali devětačtyřicet případů, jejichž celková škoda se vyšplhala na astronomických čtyřiadvacet a půl milionu korun," zmínil Šváb.

Žena nyní za podvod může jít i na deset let do vězení. Policisté zároveň vybádají lidi k opatrnosti. „Tento podvod není ojedinělým případem. Při pořizování bydlení je potřeba si ověřit, zda je nabízený postup vůbec reálý a je v souladu s pravidly pro přidělování bytů jednotlivých obcí," upozornil policejní mluvčí.

Copyright 2005-2020 Moderní Brno