Hlavička 4
15.6.2012

Starobrno spouští víkendové prohlídky pivovaru

Autor: MB - BH | Zdroj: ibrno.cz

Novinku pro nadcházející letní sezónu připravuje pivovar Starobrno. Počínaje 16. červnem nově spouští víkendové exkurze pro zájemce o prohlídku výrobních prostor pivovaru. Každou sobotu v 11.00 a 13.00 hodin a neděli ve 14.00 a 15.00 hodin mohou individuální turisté na exkurzi přijít bez předchozí objednávky. Pro výpravy nad 10 lidí je ovšem i nadále nutná rezervace kvůli zajištění dostatečného počtu průvodců. Víkendový režim bude ve Starobrně platit po celou hlavní sezonu, tedy do 30. září.

„Víkendové exkurze zahajujeme také proto, že zájem turistů o pivovar rok od roku stoupá. Zatímco v roce 2010 se v období od ledna do konce května přišlo do Starobrna podívat 1 068 lidí, o rok později to bylo 1 157 turistů. Letos jsme za stejné období evidovali ještě téměř o 70 procent návštěvníků více," konstatuje specialista na exkurzní programy ve všech pivovarech společnosti Heineken, kam Starobrno patří, Josef Helebrant. Cílem exkurzí je informovat návštěvníky o fázích výroby piva a hlavně postupech, díky kterým se české pivo (a nejen to starobrněnské) ve světě proslavilo.

Návštěvní trasa začíná venku před varnou, kde si všichni turisté od kvalifikovaného průvodce vyslechnou všechny zajímavosti z historie pivovaru. Další kroky návštěvníků pak vedou do „srdce" každého pivovaru, tedy do varny. Ta starobrněnská ve své současné podobě funguje od roku 2008 a řadí se mezi nejmodernější podniky svého druhu v Evropě. Právě ve varně se všichni zájemci dozvědí, z čeho a jak se pivo vaří, a získají tak zajímavé informace jak k používaným surovinám, tak k varnému procesu. Vzorky jednotlivých surovin si přitom mohou na místě prohlédnout.

Při zhruba hodinové exkurzi dále nechybí prohlídka prostor CKT tanků, v nichž pivo kvasí. Moderní tvář pivovaru, vycházející vstříc poptávce svých zákazníků, pak představuje linka na vyfukování, plnění a balení Maxilahví ze speciálního plastu, která je v areálu Starobrna v provozu od roku 2010. Fungovat tehdy začala jako vůbec první v republice.

Mimo víkendy průvodci pivovarem provádějí od pondělka do čtvrtka od 8.00 do 17.30 hodin na základě předchozí objednávky (e-mail: exkurze@starobrno.cz nebo telefon 737 224 087). Minimální počet lidí ve skupině je pět, maximální dvacet pět. Dospělí zaplatí za exkurzi, degustaci a suvenýr 150,- Kč, studenti nad 18 let a důchodci 100,- Kč. Pro školní výpravy s doprovodem starším osmnácti let vstupné činí 60,- Kč (bez degustace). Mladiství do 16 let nemají do pivovaru přístup. Kromě češtiny je výklad možný v několika světových jazycích.

 

Copyright 2005-2020 Moderní Brno