Hlavička 2
28.7.2012

Uzavírka brněnské Hradecké končí, na Dornychu měsíc nepojedou tramvaje

Autor: Martina Vyroubalová, František Dvořák | Zdroj: brno.idnes.cz

Brno v těchto dnech trápí hned několik uzavírek. Zatímco uzavírky ulic Sportovní  a Hradecká skončí do konce července, s omezením na Křenové musí řidiči počítat  až do března. Na Dornychu navíc kvůli opravě kolejí celý srpen nepojedou  tramvaje.

 

Kvůli opravě povrchu vozovky nemohou řidiči směrem do centra plynule  projíždět ulicí Sportovní. Provoz je v mezi ulicemi Porgesova a Kosmova  převeden do jednoho jízdního pruhu. Komplikace skončí v neděli 29. července.

Dva dny poté se otevře v úseku mezi ulicemi Královopolská a Žabovřeská kompletně uzavřená ulice Hradecká, za jejíž uzavření mohla výstavba  tunelů Dobrovského.

Na Bělohorské mezi ulicemi Špačkova a Jedovnická dělníci opravují most  tramvajové tratě. Provoz je sveden do jednoho jízdního pruhu. Problémy by měly  skončit 28. srpna. Místo se dá objet ulicemi Ostravská, Otakara Ševčíka a  Táborská.

Už téměř rok se v Brně opravuje důležitá část ulice Pionýrská, jejíž uzavření řidičům způsobuje nemalé komplikace. Důvodem je celková rekonstrukce vozovky a  inženýrských sítí. Trápení Brňanům skončí poslední záříjový den.

Až do března příštího roku musí šoféři počítat s omezením na Křenové, kde se  ve směru z centra před křižovatkou s Čechyňskou staví dům. V místě je uzavřený  pravý jízdní pruh. Odborníci doporučují úsek raději objet ulicemi Polní a  Zvonařská.

Na Dornychu opraví  koleje

Komplikace čekají v srpnu také ty Brňany, kteří jezdí tramvají ulicí Dornych.  Kvůli opravě kolejí nebudou v úseku Úzká - Komárov jezdit tramvaje ani autobusy.  Výluka potrvá od 30. července do 31. srpna.

Tramvaj číslo 9 pojede pouze do zastávky Úzká, linka číslo 12 bude zcela mimo  provoz. "V úseku Technologický park a Hlavní nádraží ji nahradí posilové spoje  linky 13, které budou dále vedeny do smyčky Geislerova," sdělila mluvčí  Dopravního podniku Linda Škrancová.

"Náhradní dopravu zajistí stávající autobusové linky 40, 48,  63, 67 doplněné o mimořádnou autobusovou linku x12 v trase Úzká, Autobusové  nádraží/Zvonařka, Železniční, Konopná, Komárov, Horní Heršpice," dodala  mluvčí.

 

Copyright 2005-2018 Moderní Brno