Hlavička 4
19.12.2017

Vinohradský tunel? Začneme stavět do sedmi let, plánuje ŘSD

Autor: Pavla Hloušková | Zdroj: brnenskydenik.cz

Po cestě z práce či do práce netrávit čas v kolonách, projet Brno rychle a bez zbytečného zdržování. To je dosud nesplněné přání mnoha Brňanů, kteří v ranních či odpoledních dopravních špičkách uvíznou v zácpách. V budoucnu mají dopravě pomoct další dostavěné úseky velkého městského okruhu. O povolení od ekologů nyní usiluje Vinohradský tunel. 

„Zahájení stavby předpokládáme do sedmi let,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Vinohradský tunel je podle starosty Jiřího Čejky městské části Brno-Vinohrady velmi důležitou dopravní stavbou. „Usilujeme o to už bezmála dvacet let. Tunel požadujeme ve východní části Brna jako prioritu,“ řekl. 

Vybudovat tunel je důležité především kvůli obyvatelům městské části. „Každoročně tady měříme hluk a výfukové zplodiny. I letos už hodnoty únosnou míru překročily a mnoho místních si na to stěžuje,“ dodal Čejka.

Část městského okruhu Vinohrady bude stát přes devět miliard korun. 

V příštím roce se brněnský okruh rozšíří o stavbu v Žabovřeské. „Předpokládáme termín zahájení první etapy v dubnu příštího roku. Skončit může v prosinci roku 2019,“ uvedla Ledvinová. Druhou část Žabovřeské postaví dělníci pravděpodobně od dubna roku 2019 do prosince o čtyři roky později.

S nutností dalších staveb velkého městského okruhu souhlasí i brněnský řidič Daniel Vindiš. „Jsem pro to, aby se Velký městský okruh dostavěl co nejrychleji, i když to bude stát nervů a trápení. Věřím, že to nakonec dopravě pomůže,“ řekl.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno