Hlavička 3
11.8.2018

Žít Brno se s Piráty přetahovalo o volebního kandidáta. Spor prohrálo

Autor: Milada Prokopová | Zdroj: brno.idnes.cz

Nejdřív byli Piráti s hnutím Žít Brno kamarádi. Dělili se o městskou kandidátku do komunálních voleb v roce 2014 a drželi „basu“ v koalici – třeba v názorech na polohu nádraží, participativní rozpočet či sociální projekty. Pak ale členové Žít Brno neuspěli v pirátských primárkách pro letošní volby, a teď se o jména dokonce přetahují.

Na pirátské kandidátce pro Královo Pole totiž jako dvojka figuruje bývalý tajemník ČSSDMichal Škerle. Jenže toho jako svoji pětku do městského zastupitelstva představilo i Žít Brno. A to Pirátynaštvalo.

„Proč by měl kandidovat za konkurenci? Členská základna vyzvala pana Škerleho, aby se rozhodl, za který subjekt chce kandidovat,“ uvedl šéf brněnských Pirátů Tomáš Koláčný.

Žít Brno to však považuje za vydírání. „Dali mu ultimátum, že pokud neopustí naši kandidátku, stáhnou tu svoji z Králova Pole. Snaha poškodit druhému kandidátní listinu je zásadní vybočení z férových pravidel volebního klání,“ míní lídryně hnutí Barbora Antonová.

Spor nakonec rozsekl sám Škerle. „Ahoj Piráti, oznamuji, že odstupuji z kandidátky Žít Brno,“ vzkázal ve čtvrtek ráno na Pirátském fóru ze svého pobytu v lázních.

Copyright 2005-2019 Moderní Brno