Hlavička 3
MB - VB | 31.7.2012 10:49

Ochotnické drama je ve finále?

Autor: MB - VB | Fotografie z: g.denik.cz/1/b0/c...ik-380.jpg

Ochotnické drama je ve finále?

Ministr Blažek jmenoval Bradáčovou pražskou vrchní státní zástupkyní. Je to pěkná tečka za čtyřtýdenním rozjímáním, během něhož Blažek nejprve říkal, že vrchní státní zástupce je jeho podřízeným, a proto ho nemusí poslouchat, potom prohlašoval, že ověří integritu Bradáčové osobním rozhovorem, potom říkal, že nechce Cataniho v sukních, ale spíš soudkyni Contiovou, potom usoudil, že by bylo lepší, kdyby proběhlo výběrové řízení, které by si organizoval on sám, a nakonec před víkendem médiím oznámil, že je už na 99% rozhodnutý, koho jmenuje, ale nikomu to ještě nepoví. A na úplný závěr prohlásil, že Bradáčovou jmenuje, protože, cituji: „Nenašel dost důvodů, proč ji nejmenovat.“

No, Schwarzenberg tomu říká statečnost…

Rakouský deník Kroner Zeitung se omlouvá za fotomontáž syrských rozvalin s miminkem v popředí. Ovšem ne za to, že uveřejnil fotomontáž, nýbrž za to, že u fotomontáže neuvedl, že jde o fotomontáž. A mimochodem, fotomontáž nazývá: „novinářským stylizačním prostředkem“.

Na druhou stranu, je vidět, že se Rakušané v mediálních trendech moc nepoučili… Jinak by totiž dobře věděli, že před trosky už dávno nepatří pán s miminkem, nýbrž holčička s koťátkem.

 

Diskuze


Nový příspěvek

31.7.2012 17:52 Don Pablo
kverulant.org/don%20pablo.html
Copyright 2005-2018 Moderní Brno