Hlavička 3
| 27.3.2013 16:08

Šeich – chytit můžou, pustit musí…

Fotografie z: tyden.cz/obrazek/...125x84.jpg

Šeich – chytit můžou, pustit musí…

 

Vyšlo najevo, že policie přistihla poslance Šeicha, jak jede rychlostí 200 km v hodně po dálnici. Nejde ovšem o první incident. David Šeich, poslanec za ODS z Brna – venkova, je totiž v drobných i větších skandálech přeborníkem.

 

Poslanec – dopravní odborník

Poslanec Šeich se problematice dopravy věnuje i v Parlamentu. Mimo jiné je strůjcem návrhu na povinný alkoholtester ve vozech a také návrhu na zvýšení rychlosti na dálnicích na 160 km (které by, jak je vidět, stejně nestačilo.) Poslanec Šeich však není jen pouhý politik a dopravní reformátor. Je i samozvaným dopravním vědcem. Extrémní chování v dopravě testuje sám na sobě i v reálných situacích. Jen pro připomenutí, v roce 2006 ho policejní hlídka přistihla s 2,4 promile alkoholu v krvi. Byla to prý velká záhada, protože Šeich vypil jen skleničku a poté odjel přeparkovat svůj vůz na bezpečnější místo (vzdálené několik kilometrů). Tehdy si vysloužil pokutu a 14měsíční zákaz řízení. Zatím poslední incident, překročení rychlosti o 70 kilometrů v hodině, vysvětluje Šeich tím, že měl pocit, že ho někdo sleduje. Výsledkem je roční zákaz řízení a pokuta.

 

Poslanec – žádný pravicový asketa

Je na místě připomenout, že poslanec Šeich není zrovna asketa. Je známý jako bonviván, milovník drahých vozů i luxusních společnic. Odříkání a pracovitost jsou možná sympatickými vlastnostmi pravicového konzervativce a politika, těžko je ovšem v této zemi pokládat za povinnost. Z čeho však Šeich svůj nákladný životní styl financuje?

 

Poslanec – podnikatel

David Šeich v roce 2000 založil společnost Eurovision, která se začala zabývat poradenství pro dotační programy. V roce 2007 se firma změnila na akciovou společnost s akciemi na doručitele. Od té doby Eurovision zažívá raketový vzestup a inkasuje desítky milionů ze státních zakázek. Šeich však se zisky firmy nemá vůbec, vůbec nic společného, protože se svého podílu ve prý dávno zbavil. Vzhledem k tomu, že akcie jsou anonymní, je to vlastně i teoreticky možné. Oficiálně tak Šeich má pouze svůj poslanecký plat, náhrady, a příspěvek místopředsednictví v zahraničním výboru sněmovny a členství v hospodářském výboru.

 

Poslanec – baron Prášil

Nejbizarnější na celé situaci nejsou ani tak incidenty, v nichž Šeich se zarážející pravidelností figuruje, ale spíš výmluvy a vysvětlení, kterými je provází. Šeich je opravdu smolař. Postaví firmu, změní ji na akciovku, „prodá“, a firma hned poté začne zázračně prosperovat. Vypije si s přáteli docela malou skleničku, potom obětavě odjede přeparkovat svůj vůz, a zrovna ho chytí policejní hlídka, která mu z té malé skleničky naměří 2,6 promile alkoholu. Jede po dálnici, začne mít nepěkný pocit, že ho někdo sleduje, a ona je to zrovna policejní hlídka! Šeichovo zdůvodňování může být chápáno jako psychiatrická diagnóza. Nebo jako bizarní humor. Nebo jako hloupost. Nebo jako zažité přesvědčení, že hlupáci jsou voliči, kteří mu přes všechny aféry znovu a znovu dávají svůj hlas. Nemyslí si to jistě jen Šeich, ale i ODS, politická strana, která z něj udělala svého čelního představitele a ani po opakovaných skandálech nemá potřebu reagovat. A proč by také měla, když Šeich ve volbách zatím vždycky uspěl.

A tím se Šeichovo chování stává nikoliv projevem nemocného jedince, nýbrž projevem velmi nemocné společnosti.

Diskuze


Nový příspěvek

8.4.2013 9:28 Karel
brno.idnes.cz/pos...pravy.aspx

ještě, že existuje kroužkování!
31.3.2013 20:07 Karel
Šeich je stejně dobrý podnikatel jako Standa Gross:

zpravy.idnes.cz/p...omaci.aspx
29.3.2013 11:41 Gandalf
Když ho někdo sledoval, proč nezavolal policajty? Blbější výmluvu už nenašel?
28.3.2013 13:21 Karel
Předevčírem jsem dostal tento mail a nelze než souhlasit:


Subject: Proč má ODS v preferencích necelých 9 %? Možná i pro toto, viz mailVážení,
až zase někdo bude mít tendenci zpracovávat nějakou analýzu, která má odpovědět na to, proč má ODS aktuálně ve volebním průzkumu necelých 9 % hlasů, prosím, zahrňte tam i to, že někteří reprezentanti této strany v Parlamentu, se opakovaně chovají za volantem jako dobytci! Viz zde: zpravy.idnes.cz/p...krimi.aspx
Opravdu se pak nedivme, že lidé pravici akutálně příliš nefandí, když se někteří, tak zvaní pravičáci, chovají jako elitářská hovada, která dávají každému najevo, že si mohou dělat co chtějí. Já osobně jezdím po D1 dost často a popravdě, pokud bych na ni potkal pana Šeicha, neváhal bych za ním jet až do Brna a tam ho řádně vyfackovat. Nestojím o to, aby mě a mou rodinu (vozím v autě ženu a tři naše děti) na silnici ohržovalo "něco", jako je pan Šeich, notabene ještě k tomu, když si to "něco" platím ze svých daní. Pokud má někdo natolik snížené IQ, aby si neuvědomoval, že tímto způsobem používaný automobil je nebezpečná zbraň, pak nechť mu je řidičské oprávnění odebráno na doživotí (obzvláště, když už má jeden flastr za alkohol za volantem). Doufám, že až se pan Šeich bude zanedlouho ucházet o přízeň v primárkách před sněmovními volbami, že mu delegáti jeho chování spočítají. Mimochodem i kvůli takovýmto lidem z ODS ke konci tohoto měsíce odcházím.
Děkuji a přeji všem slušným ódéesákům hodně štěstí.
Petr Musil

P.S.: prosím o přeposlání také panu Šeichovi, děkuji
27.3.2013 17:32 Rajhradan
Ještě je taky milující a věrný manžel.
Copyright 2005-2020 Moderní Brno