Hlavička 2

Sloupky

více
MB - VB | 21.4.2015 21:55

Mendelova univerzální univerzita

Mendelova univerzální univerzita

Lovkyně Michaela Fialová, známá tím, že střílí v Americe a v Africe zvířata a fotí se s mrtvými zebrami a žirafami, měla přednášku na Mendelově univerzitě. Co to vypovídá o Mendelově univerzitě, je velká otázka. Každopádně pro průměrné a podprůměrné snaživce je jistě dobrá zpráva, že místo doktorátů, publikací či dokonce myšlenek dnes k přednášení na vysoké škole stačí skolit pštrosa a dobře vypadat v přiléhavých šatech.

více
MB - VB | 20.4.2015 23:27

Blažek Šťástkovi naproti?

Blažek Šťástkovi naproti?

Brněnská ODS zrušila volební sněm, údajně proto, že předseda Blažek nenašel dost velkou podporu pro svého favorita Šťástku. Ale je možné, že se Blažek jen vyděsil, že vzhledem k síle a počtům v Brněnské ODS už nezbyly žádní členové, kteří by Šťástkovi mohli dělat protikandidáty.

více
MB - VB | 17.4.2015 2:06

Provokace z východu?

Provokace z východu?

Podle ministra zahraničí Zaorálka je průjezd ruských motorkářů Českem nutno chápat jako provokaci. Proč by zrovna ruští motorkáři plánující průjezd na oslavu výročí osvobození měli provokovat víc než jiné gangy jezdící přes českou kotlinu, není dosud známo. Asi proto, že všechny průjezdy jsou si rovné, ale některé jsou si rovnější.

více
MB - VB | 15.4.2015 22:08

ZOO Brno

ZOO Brno

V Brně-Kohoutovicích byla spatřena čupakabra. Nakonec se ale ukázalo, že je to tak, jako v Brně obvykle, a jde jen o běžného psa bez srsti.

více
MB - VB | 13.4.2015 23:32

Dálnice a dál nic

Rakousko staví další část dálnice do Vídně. Je to dobrá zpráva, nicméně teď o to víc vynikne, že na české straně žádná dálnice není.

více
MB - VB | 9.4.2015 22:45

Grand Prix a grand Hašek

Grand Prix a grand Hašek

Jihomoravský kraj sice dostal dotaci 30 milionů na motocyklovou Grand Prix v Brně, ale jak tvrdí hejtman Hašek, peníze se za tímto účelem vlastně vůbec použít nedají.

No, co už. Stejně jsou motozávody neekologické.

více
MB - VB | 7.4.2015 21:15

Myslel to upřímně!

Myslel to upřímně!

 

Prezident Zeman se ostře ohradil proti americkému velvyslanci Schapirovi, který se vyjádřil, že není vhodné, aby český prezident jezdil do Ruska na vojenskou přehlídku. Byl to krok hodný státníka svrchované země, až na to, že Česká republika svrchovanou zemí není, takže není úplně jisté, jestli to spíš není podlézavý krok směrem k Moskvě.

Pozoruhodná však byla reakce amerického velvyslance – uvedl, že ho mrzí, že prezident neocenil jeho upřímnost. Schapiro tím zcela přepisuje dějiny diplomacie, protože až dosud nikdo netušil, že úkolem velvyslance je být upřímný.

více
MB - VB | 3.4.2015 2:13

Supermarket roku?

V Lidlu na Zbraslavi naši v krabici s kolumbijskými banány metrák kokainu. Je to určitá šance, že zájem o nákupy  Lidlu výrazně stoupne.

více
MB - VB | 28.3.2015 21:53

Hanka a Tonča doma!

Hanka a Tonča doma!

Známé cestovatelky po Balúčistánu Hanka a Tonča jsou naštěstí po dvou letech na svobodě. Prezident Zeman při té příležitosti prohlásil, že by holky potřebovaly přehnout přes koleno, a že se s nimi rozhodně nebude scházet. Poslankyně Černochová toho hned využila, a prohlásila, že si má Zeman raději hlídat svoji dceru, aby nevymetala po erotických party. No, že by si Zeman měl dcerku hlídat, to jistě není nikdy od věci, na druhé straně kvůli žádné párty Kateřiny Zemanové nemusela být dva roky v pohotovosti tajná služba, diplomaté, vláda i několik neziskovek.

více
MB - VB | 25.3.2015 20:23

Ekokatastrofa v Rusku

Ekokatastrofa v Rusku

V jezeře Bajkal ubývá vody. Prý je na vině hlavně velké množství vodních elektráren na přítocích. Slovy klasika, elektráren je tolik, že voda vůbec neteče a budou ji asi muset do jezera dovážet v sudech.

Copyright 2005-2015 Moderní Brno