Hlavička 3

Sloupky

více
MB - VB | 14.1.2015 23:33

Všichni chtějí Charlie

Všichni chtějí Charlie

Satirický týdeník Charlie Hebdo byl vydaný v třímilionovém nákladu, ale všechny výtisky už jsou vyprodané.  Je to ovšem  taky proto, že ve Francii třímilionový náklad znamená, že se vytisklo půl milionu exemplářů.

více
MB - VB | 13.1.2015 20:52

Bouchalovy plínky léčí!

Bouchalovy plínky léčí!

Brněnský student Petr Bouchal vymyslel způsob, jak vyrobit kyselinu kávovou z použitých plínek. Kyselina se používá na výrobu léků, a dá se předpokládat, že léky z plínek půjdou na dračku. (Vstupní náklad jsou 15 milionů eur a Návratnost 15 let.)

 

Vymyslet, jak vyrobit léky z použitých plínek, to se může podařit opravdu jen v Brně.

více
MB - VB | 12.1.2015 23:20

Bohuslav et Lubomir sont Charlie

Bohuslav et Lubomir sont Charlie

Různé země světa se rozhodly vyjádřit svoji solidaritu s Francií, v níž došlo k vyvraždění redakce satiriků. Největší energie se vydává do nasvěcování různých objektů do barev trikolóry a taky se uspořádal Charlie Pride pochod v Paříži. Česká republika do průvodu vyslala Sobotku se Zaorálkem, asi pro výstrahu teroristům všech zemí i vyznání.

více
MB - VB | 8.1.2015 23:48

Brno - seber

Brno - seber


Ústavní soud zastavil opravné komunální voly v městské části Brno – sever.  Dosavadní volby prý nejsou ani platné ani neplatné, a těch pár desítek let, než se to rozhodne, může Brno-sever řídit původní zastupitelstvo.


více
MB - VB | 7.1.2015 23:19

Strašlivá kauza strašlivé vily

Strašlivá kauza strašlivé vily

Prezidentův kancléř Mynář koupil vilu od právníka, který obhajuje Janouška. Premiér a taky právník Sobotka prohlásil, že to poškozuje úřad prezidenta. Mynář tak asi bude muset odstoupit, což by nebylo špatné, alespoň se odpoutá pozornost od jeho prověrky.

více
MB - VB | 6.1.2015 23:29

Počeštěnec horší Čecha

Počeštěnec horší Čecha

Tomio Okamura vyzval lid, aby chodil venčit psy a prasata před mešity, a také, aby přestal nakupovat zboží od cizinců. Jestli to takhle půjde dál, tak Okamura brzy sám sebe deportuje.

více
MB - VB | 5.1.2015 22:49

Coming out Petry Orloj Kačírkové…

Coming out Petry Orloj Kačírkové…

Na začátku ledna odstoupila šéfka Turistického informačního centra Kačírková, známá především díky tomu, nenechala coby propagační předměty města Brna vyrobit zmenšeniny Onderkova orloje. A to ještě není vše. Kačírková zvažuje, že bude žalovat radu města Brna, protože radní se na ni prý domluvili a chtěli ji odvolat.

No, co na to říci? Zájemci o novou pracovní sílu se jistě už sbíhají z celého kraje.

více
MB - VB | 2.1.2015 23:49

PF 2015

PF 2015

 

Kartářka deníku Rovnost prorokuje, že lidé začnou v roce 2015 vnímat skutečnou realitu. No to snad ne! 

více
MB - VB | 30.12.2014 23:13

Japonci už zase útočí

Japonský turista posprejoval Národní divadlo v Praze. Nebylo to ani tak Národní divadlo, ale spíš přilehlá zídka, a zeď už byla předtím hodně počmáraná, ale přesto je to velice vážný zločin. Není divu, že policie výtržníka zastavila elektrickým proudem, a může být ještě rád, že nebyl rovnou odstřelen!

více
MB - VB | 29.12.2014 22:26

Na jih!

Na jih!

Polárníci Masarykovy univerzity dnes vyrazili na výpravu. Budou na Antarktidě zkoumat tučňáky. Dobrá zpráva je, že na jih nebudou putovat pěšky, nýbrž letadlem, takže by tam na rozdíl od minulých let mohli dorazit v rozumném čase!

Copyright 2005-2015 Moderní Brno